Hello UK! CCA Europe startuje na Wyspach Brytyjskich

Po wielu pomyślnie zrealizowanych zagranicznych projektach stawiamy kolejny krok w rozwoju naszej firmy. Otwieramy nową spółkę w Wielkiej Brytanii!

Tam, gdzie inne firmy widzą zagrożenie, my widzimy szansę. 26 sierpnia 2020 roku otworzyliśmy, pod numerem rejestracyjnym 12837905, nowy rozdział historii naszej firmy: brytyjską spółkę CCA Europe LTD. Jednocześnie zostaliśmy członkiem Greater Birmingham Chambers of Commerce i dołączyliśmy do renomowanego zrzeszenia firm: 1813 Club.

Banki w Wielkiej Brytanii są bardzo zaawansowane na tle Europy, jeśli chodzi o Open Banking, pod względem regulacji bankowych i partnerskiego podejścia legislatora. Jednak – podobnie jak reszta świata – wciąż mają sporo do zrobienia w dziedzinie data science czy płatności B2B. Co więcej, brytyjski sektor finansowy charakteryzuje obecność licznych instytucji pożyczkowych, z których biznes chętniej korzysta niż z oferty „klasycznych” banków.

Otwarta bankowość, zwinna konkurencja i potrzeba kreowania nowych usług to nowe wyzwania, przed którymi stoi rynek finansowy na całym Starym Kontynencie, w tym na Wyspach. Zagrożeniem są dla nich nie tylko fintechy, ale również zawirowania polityczne, takie jak Brexit, czy nieprzewidywalne okoliczności rynkowe, jak spowolnienie z powodu COVID-19. 

Na rynku brytyjskim widzimy duże zapotrzebowanie na nasze usługi i doświadczenie. Nasza dogłębna wiedza o architekturze systemu centralnego banku, poparta wieloma wdrożeniami, pozwala optymalnie dobierać mechanizmy komunikacji i integracji innych aplikacji z „sercem banku” – nie tylko w zakresie systemu FIS Profile, ale także innych aplikacji dla bankowości i finansów – mówi Jacek Nowak, CEO CCA Europe.

W podróży na Wyspy Brytyjskie wspiera nas Charlton Kings Consulting, firma specjalizująca się we wprowadzaniu polskich firm na rynek UK.

Dzięki temu będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby nie tylko specjalistycznego rynku usług finansowych, ale również konkretnych upodobań odbiorców brytyjskich – tłumaczy CEO CCA Europe.

Już wkrótce będziemy informować o nowinkach z rynku brytyjskiego. Tymczasem tutaj znajdziesz relację z ostatniej edycji konferencji Fintech Connect w Londynie.
Jacek Nowak, CEO CCA Europe

Pracuje w sektorze IT w branży bankowej od 1997 roku, a od 2004 roku jest właścicielem firmy. Specjalizuje się w digitalizacji globalnych i lokalnych procesów związanych z przetwarzaniem płatności, ustawianiem procesów i satysfakcją klientów. Fan planszówek.
Profil na LinkedIn: linkedin.com/in/jacekvonnowak/