Case study: Centrum Usług IT

Wsparcie techniczne i rozwój bankowości centralnej w ramach Grupy ING

Pracując zdalnie z Wrocławia, zespół CCA Europe.pl wsparł Centrum Usług Wspólnych IT banku ING w 6 projektach wdrożeniowych prowadzonych w 5 krajach.


PARTNER BIZNESOWY

ING jest bankiem globalnym o silnej bazie europejskiej. Oferuje obsługę płatności, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne oraz kredytowe i hipoteczne dla klientów prywatnych i korporacyjnych. Bank pracuje w modelu zwinnym, wdrażając rozwiązania przyjazne zarówno klientom, jak i pracownikom oraz partnerom.


WYZWANIE

W skład Grupy ING w Europie wchodzi 11 banków w 11 krajach. Projekty rozwojowe oraz bieżącą obsługę zadań wynikających z codziennej obsługi klientów realizuje dla nich Centrum Usług Wspólnych IT w Bukareszcie. Wyzwaniem dla CCA Europe.pl było wdrożenie zintegrowanego rozwiązania PROFILE w kilku krajach, przy zachowaniu standardów i płynności obsługi w modelu pracy zdalnej.


ROZWIĄZANIE

Współpracę poprzedziła analiza fits & gaps istniejącego modelu bankowości, nakierowana na wdrożenie zintegrowanego rozwiązania PROFILE oraz szacowanie kosztów projektu. Programiści CCA Europe.pl udzielili wsparcia technicznego zespołowi ING zarówno w kwestiach technicznych związanych z systemem PROFILE, jak i jego integracji z aplikacjami zewnętrznymi. Realizacja wszystkich projektów odbywała się zdalnie – z Wrocławia.

System

PROFILE 5.4 & PROFILE 7.5


02.201806.2020

czas trwania projektu


6

zrealizowanych projektów


7

zaangażowanych pracowników


EFEKT

W pierwszym roku współpracy bank ING zrealizował z CCA Europe.pl jeden projekt, a w następnym – już 5 projektów. Pozyskując CCA Europe.pl jako zaufanego partnera w zakresie długoterminowej współpracy, CUW ING zapewniło sobie elastyczność realizacji projektów opartych na wymagającej technologii.

Efektywna współpraca w modelu rozproszonym umożliwia realizację projektów IT dla całej Europy, mimo różnych lokalizacji docelowych. ING korzysta przy tym z wartości dodanej, jaką niesie ze sobą synergia wiedzy i bogate doświadczenie całego zespołu CCA Europe.pl.