Bezpłatny e-book


ISO 20022: nowa norma

w złożonym środowisku

Zdążysz się przygotować do nadchodzących zmian?

W marcu 2023 roku wszedł w życie nowy format komunikatów przelewów transgranicznych, SWIFT MX, bazujący na strukturze XML. Jego podstawą jest międzynarodowa norma ISO 20022 Financial Services.

Zmiany związane z wdrożeniem standardu XML dotyczą wszystkich systemów, procesów i technologii architektury bankowej. By zdążyć na czas i nie stracić głosu w globalnym ekosystemie banki mogą sięgnąć po rozwiązanie doraźne: konwerter komunikatów MT/MX.

Pobierz e-booka ISO 20022: nowa norma w złożonym środowisku i zobacz, jak nasze autorskie rozwiązanie, Payres, wspiera migrację do ISO 20022 oraz przyszłościowe wykorzystanie danych.

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera CCA Europe i akceptuję jego regulamin. Administratorem danych osobowych jest CCA Europe. Dowiedz się więcej.*

Z e-booka dowiesz się:

  • jakie możliwości stwarza wspólny język i model danych płatniczych wprowadzany wraz z normą ISO 20022
  • jaki jest proponowany harmonogram wprowadzenia ISO 20022 w różnych systemach płatniczych na świecie
  • jakie wyzwania wiążą się z konwersją MT na MX (z przykładami!)
  • jakie rozwiązanie można zastosować w okresie przejściowym, kiedy cała infrastruktura IT jest redefiniowana
  • w jaki sposób można wykorzystać niezależny konwerter MT/MX zintegrowany z systemem centralnym do zwiększenia długoterminowej przewagi rynkowej


O autorze :

Jacek Nowak
CEO CCA Europe.pl

Karierę zawodową rozpoczął w sektorze bankowym, następnie założył CCA Europe. Tu od 2004 roku realizuje się jako szef i analityk biznesowy. Od zawsze zafascynowany rozwiązaniami w zakresie płatności mobilnych oraz poprawianiem User Experience w bankowości.